Вашиот консултант за жалби во Амазон

Како да напишете успешно апелационо писмо на Амазон и план за акција?

Едноставно, започнете разговор во живо со нас сега или пополнете го образецот за пребарување преку Интернет подолу со вашите детали, а потоа нашиот консултант ќе се врати за еден час. Контактирајте не за совршено Апелационо писмо за суспензија на Амазон.

Разберете зошто е суспендирана сметката на продавачот на Амазон!

Познавањето на причината за суспендирање на сметката е првиот чекор кон повторно вклучување на сметката. Откривањето на проблемот бара стручно познавање на оваа област. Нашите специјалисти за сметка на продавачот ќе ви помогнат да ја пронајдете основната причина за вашата суспензија и да објасните како можеме да ви помогнеме да напишете совршен Апелационо писмо на Амазон. Контактирајте не сега и земете го вашиот Апел што побрзо.

Отворени сме 24 часа на ден, 7 дена во неделата.

+ 1 775-737-0087

Резервирајте бесплатна консултација

Консултантите ќе се вратат за 1 час

вратете ја вашата суспендирана сметка на Амазон во рок од 24 часа

Додека е потребен момент да ја прекинете сметката на вашиот продавач на Амазон, враќањето на сметката може да одземе многу време. Понекогаш, овој пат се продолжува поради некои грешки направени од тука и таму од страна на продавачот поради различни причини, како што е нејасност во политиките на Амазон, не можејќи да го открие проблемот Суспензија на сметката Амазонили да не можете да напишете јасно и професионално писмо за жалби за суспензија на Амазон. Ние ги разбираме овие проблеми подобро од кој било и затоа гарантираме квалитетна услуга во најбрз можен рок. 

Aplus Global e-commerce е едношалтерско решение за полноправно решавање на вашите потреби за жалба и многу повеќе. Времето може да се движи од 24 часа до 72 часа во зависност од сложеноста на проблемот.

Апелационо писмо на Амазон

Најчесто поставувани прашања

Како да ја откажам мојата сметка на Амазон?

Ангажирање некого е идеално, но сепак можете да обрнете внимание на известувањето испратено од Амазон и да изготвите план за акција. Овие се основните состојки на пристојната привлечност.

Колку време е потребно да се напише писмо за жалба на суспензија?

Најкраткото време потребно за да се напише жалба е 24 часа. Овој период може да се зголеми на 3-4 работни дена според деталите за одредена суспендирана сметка на Амазон и видот на услугата што ја бара продавачот.

Што можете да направите за да ја вратите мојата сметка на продавачот во Амазон?

Постојат различни услуги и пакети што ги обезбедуваме за да ја вратиме сметката на продавачот на Амазон. Ние обезбедуваме консултантски услуги, поднесување писма од Амазон за жалба и услуги за следење; во зависност од видот на пакетот што ќе го изберете.

Дали веќе сте работеле на случаи на суспензија на продавачот на Amazon?

Да, ние работевме со мноштво различни случаи поврзани со Суспензија на сметка на Амазон. Исто така, имаме тим на ветерани од оваа област.

Што ако Амазон побара повеќе информации?

Ние се справуваме со жалбата сè додека не ја достигне својата цел - тоа е враќање во функција. Откако ви наплативме само еднаш, работиме на секој мал чекор од процесот додека не се решат сите проблеми.

Дали е загарантирано враќање на сметката?

ние, како партнер, обезбедуваме најдобра анализа и жалба за враќање на сметката на суспендираниот продавач на Амазон. Сепак, не можеме да ги контролираме факторите од крајот на Амазон и враќањето на сметката не е 100% загарантирано. Сепак, досега одржувавме стапка на успех повеќе од 98%.

Дали нудиме гаранција за враќање на парите?

Идеално не забавуваме со враќање на парите, но сепак може да има нови услови кога ќе ги земеме предвид. За повеќе информации прочитајте ги нашите политики за рефундирање.

Која е вашата стапка на успех во однос на услугата за жалби на Амазон?

За среќа, до сега одржувавме стапка на успех поголема или еквивалентна на 98%. Одлично се снаоѓавме и исто така имаме 90% стапка на задржување на клиентите заради задоволството на клиентите.

Прегледи на Амазон за жалба
Дежа Стјуарт
Дежа Стјуарт
01: 11 13 јуни 21
Мојата сметка на продавачот на Амазон беше деактивирана, па затоа контактирав со Алус Глобал Амазон за да ми помогне да напишем план за акција за жалба на деактивирање. Апелот што го напишаа за мене беше темелен, долг... персонализирана на мојата сметка и се осврна на специфични проблеми што ги доживував пред моето деактивирање. Генерално, одлично искуство, тие реагираа и ме прошетаа низ процесот за повторно активирање на мојата сметка. Само што се активирав пред два дена! Па нивните услуги дефинитивно работат!прочитај повеќе
Алден Балујут
Алден Балујут
01: 00 13 јуни 21
Откако излегов со мојата сопствена жалба, испраќам 4-5 POA и нема среќа. Буквално размислував да направам нова сметка на Амазон бидејќи не можев да си ја вратам сметката. Имајте на ум, сè уште имам заклучени средства... заедно со Амазон и тие не одговорија на ниту еден мој апел. (со е-пошта велејќи: „Можеби нема да одговориме на понатамошни пораки за овој проблем“). После тоа, добив препорака од некој што ја користеше оваа компанија, решив да одам со нив. Ризикував и реков дека или ги плаќам, ја враќам мојата сметка и ги имам назад средствата или ги плаќам, губам пари и ја губам мојата сметка со средствата. После 2 месеци суспендирање, го платив ова компанија да ми помогне да си ја вратам сметката. Тие буквално доставуваат ПОА и следниот ден добив е-пошта со порака „Вашата сметка во Амазон сега е повторно активирана“ Добро завршена работа и јас дефинитивно го ПРЕПОРАЧУВАМ Аплус Глобал! Ако сакате вашата сметка да биде вратена или повторно активирана, не правете ја истата грешка и јас правеше. Набавете професионалец да напише POA за вас.прочитај повеќе
TheTagLegacy
TheTagLegacy
09:27 на 29 мај
Тие се добри во она што го прават. Ги искористив за да помогнам повторно да се активира мојата сметка на продавачот на Амазон и траеше некое време, но тие никогаш не се откажаа од сметка. Тие пишуваа апели до мене сè додека не бев... повторно активирани. Моето реактивирање траеше околу 2 и пол месеци, но имам еден пријател кој исто така ја искористи оваа услуга и ја врати својата сметка за само неколку дена. Силно препорачуваме!прочитај повеќе
Ким Нган
Ким Нган
08:26 на 05 мај
Јас сум многу среќен што работам со нив. Многу брза услуга и нивното писмо за жалба е неверојатно. Овие момци знаат што сака Амазон. Ви благодарам!!
Мери Грејс Ландингин
Мери Грејс Ландингин
11:07 на 03 мај
Јас работев со оваа компанија повеќе од 100 сметки и тие ги вратија повеќето од нив. Тие се многу добри апелционите писма што ги нуди накратко. Willе продолжам да работам со нив.
јаш толамбија
јаш толамбија
06:17 на 03 мај
Здраво! Сакам да ти кажам: Мојата сметка е повторно активирана! Ви благодарам многу за помошта! Ќе те паметам.
Роберт Годинез
Роберт Годинез
19:24 17 април 21
Најдобро во бизнисот. По ангажирањето на нивната услуга и набvingудувањето што направија за мојата сметка. Морам да кажам дека верувам дека нема ништо што не можат да решат. Препорачајте ги на секој со кој има проблеми... сметка на продавачот. Носители на брза акција и исклучително брзи резултати!прочитај повеќе
Е..Одулио
Е..Одулио
23:34 09 април 21
Јас би и препорачала на оваа компанија да напише какви било апелациони писма од Амазон бидејќи тие знаат што бара Амазон. Истражував за други компании и ја одбрав оваа бидејќи тие најдоа време да разговараат со мене... за мојата сметка. Навистина мислев дека ќе мора да почекам 90+ плус денови за да ми ослободат средства и да ми ја суспендираат сметката засекогаш. Ви благодариме на APlusGlobal за брзо и професионално пишување на моето писмо за жалба. Силно предлагам да ангажирате професионалец првиот пат кога ќе се жалите на вашиот случај. Оваа компанија ми помогна да ја активирам мојата сметка истиот ден кога ја обжалив мојата сметка со нивното писмо за жалба. Што беше персонализирано во мојот случај. Ви благодариме за одличната работа!прочитај повеќе
Рон Рам
Рон Рам
05:02 07 21 март
Глобалната трговија со луѓе @ APlus е навистина одлична и корисна. Добивте целосен преглед на сметка, па дури и добивте суштински увид од нив во врска со промените што треба да се направат. И погоди што, тоа... ја подобрив и мојата продажбапрочитај повеќе
Сал Микрофон
Сал Микрофон
04:58 07 21 март
APlus Global E-commerce е одличен давател на услуги за услугата за жалба на Amazon. Ја вратив мојата сметка во рок од 72 часа по забраната.
Малак Абдулах Кан
Малак Абдулах Кан
15:58 06 21 март
АПлус Глобална електронска трговија Испорачана за 2 часа и веднаш вратена од Амазон. Апсолутно најдоброто. Вреди секој денар. Мојот совет е да не ја разгледувате цената ако сакате резултати. Неговата работа е праведна... совршено. Откако ја купив комуникацијата е брза, го имав документот во рок од 2 часа и сметката беше објавена за помалку од 24 часа. Имав сметка блокирана повеќе од 5 месеци. Силно го препорачувам.прочитај повеќе
крикет фунда
крикет фунда
18:21 16 21 февруари
Ја вратив мојата сметка за помалку од 24 часа, ќе му го препорачам на никого, престанете да плаќате премногу луѓе и одете со слонова коска најдобро да правите жалби! Ви благодарам многу
Следни прегледи
Разговор со нашиот експерт
1
Ајде да разговараме ....
Здраво, Како можам да ти помогнам?